Купуючи іграшку

 

Головне управління Держпродспоживслужби України в Рівненській області повідомляє, що у 2016 році відділом ринкового та метрологічного нагляду управління захисту споживачів здійснювались перевірки характеристик дитячих іграшок. Перевірено 765 шт. іграшок дитячих з них забраковано 242 шт.

У грудні 2016 року під час проведення позапланової перевірки характеристик продукції здійснено відбір зразків іграшок дитячих для проведення експертизи (випробувань). За результатами проведеної експертизи іграшка дерев’яний іграшковий набір зброї «Спартанський» з двох предметів: щит круглий золотистого кольору та меч 35 см., не відповідає вимогам технічного регламенту.

Управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області рекомендує покупцям при купівлі дитячих іграшок звертати увагу на інформацію зазначену на упаковці товару.

Відповідно до «Технічного регламенту безпечності іграшок»,  затвердженого постановою кабінету міністрів України №515 від 11 липня 2013 року, вироби призначені для використання у грі дітьми віком до 14 років, повинні бути задекларовані, відповідати технічним вимогам та українському законодавству.

Всі іграшки повинні мати індивідуальну упаковку і бути маркованими, містити інформацію про саму іграшку, її виробника та імпортера із зазначенням адреси, торговельної марки, моделі, номера партії тощо. Обов’язково має бути нанесений в установленому порядку виробником або його уповноваженим представником знак відповідності.

Згідно п. 25 Технічного регламенту безпечності іграшок, перед поставкою іграшки на ринок розповсюджувач зобов’язаний перевірити наявність знака відповідності на іграшці, а також пересвідчитись у наявності необхідних документів, інструкцій та інформації про безпечність, які складаються згідно з вимогами законодавства про мови.

Відповідно п. 34 Технічного регламенту безпечності іграшок, на етикетках (ярликах), прикріплених до іграшок або на пакуванні та в інструкціях, що додаються до іграшки, повинно міститися попередження про можливі небезпеку і ризики заподіяння шкоди, пов’язані з використанням таких іграшок, та способи запобігання їх виникненню.

Іграшки, введені в обіг, повинні відповідати вимогам щодо безпечності протягом передбаченого строку їх використання.

На іграшці також повинен зазначатися вік дитини, якій призначена іграшка, з коротким поясненням небезпеки, має додаватися інструкція з експлуатації чи правила гри (наприклад, схеми складання, якщо це конструктор), а також спосіб обробки такої іграшки (миття, чищення, дезінфекція та їх утилізація в разі потреби). Якщо ви не знайшли маркування, то є велика ймовірність того, що ця іграшка є нелегальною. Тому такий товар краще не купувати. Особливо, коли іграшка має різкий запах та інші видимі дефекти.

Розмаїття дитячих іграшок, представлених сьогодні у торговій мережі, не тільки радує маленьких споживачів, але й приємно дивує їхніх батьків, які намагаються дати своєму малюку все найкраще. Роль іграшок у розвитку і вихованні дітей величезна, адже вони дозволяють дитині орієнтуватися в навколишньому світі, розвивати і реалізовувати свої здібності, виражати свої почуття. Проте останнім часом все частіше постає питання якості та безпечності іграшок, які продаються на українському ринку.

Купуючи іграшки, остерігайтесь яскравого забарвлення, адже малеча тягне іграшку до рота і їсть фарбу, яка може виявитися токсичною і небезпечною для здоров’я. Небезпечна для дітей також крихка пластмаса та пластичні суміші невідомого походження, котрі діти цілком можуть спробувати на смак. М’яконабивні іграшки також можуть бути небезпечними. Штучне хутро – потужний алергенний подразник для дихальної системи; якщо іграшка неякісна, дитина вдихає найдрібніші часточки фарби.

Діти – це найважливіше і найдорожче, що може бути у людини в житті, тому, обираючи іграшку, в першу чергу піклуйтеся про здоров’я дитини.

Кожен з нас – споживач. Нам гарантовано право на якісну, безпечну продукцію, товари та послуги, а також отримання всієї необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації про продукцію що забезпечує можливість свідомого і компетентного вибору товару.